מוזיאון פעיל עין-יעל

עכשיו בעין יעל

עונת המסיק החלה "בעקבות שמן הזית"- פעילות לקבוצות בתיאום מראש.

שימור מלאכות עתיקות

סדנת פסיפס
סדנת פסיפס
סדנת פסיפס
סדנת פסיפס
סדנת פסיפס
הפעילות לגנים מתקיימת במשך שלוש שעות וכוללת סיור ושתי סדנאות לבחירה מתוך הטבלה.
ההדרכה והתכנים מותאמים לפי דרישת הצוות החינוכי.


3 שעות

20 משתתפים

בהתאם לעונה

טבלת סדנאות

שם הסדנה מהלך הפעילות

סיור באתר הארכאולוגי

נסייר באתר הארכאולוגי, נתרשם מהפסיפסים וציורי הפרסקו. נבקר בוילה בבית המרחץ ונכיר את מערכת ההשקיה הקדומה של חוות עין יעל. נעמוד על ההבדלים בין חקלאות בעל וחקלאות שלחין ונלך לאורך הנקבה עד הגעה לברכת המעיין.

סדנת פסיפס

נסייר באתר הארכאולוגי ונבקר בווילה הרומית ובבית המרחץ. נתבונן בפסיפסים ונלמד על מלאכת הפסיפס בימי קדם. בסדנה נתנסה בטכניקת ייצור הפסיפס החל מעיבוד האבן, דרך חיתוך אבני הפסיפס וסיתותן, תכנון ושיבוץ האבנים על גבי מצע המלט, ועד ליצירת הפסיפס שלם. נוכל להכין פסיפס אישי או קבוצתי.

סדנת קרמיקה

היכרות עם החומר, אדמת החוואר והפיכתה לחומר שימושי לאדם. סיור בסדנה היכרות עם התנורים השונים ועם בריכות השיקוע. הפעילות בסדנה כוללת יצירת כלים בטכניקות שונות, עבודה באובניים, הכנת חותמות, נרות שמן ועוד. הפעילות בסדנה מובנת בהתאם לנושא הביקור ובעונת הקיץ הפעילות כוללת גם התנסות בשלבי תהליך הפקת החומר (חימר): כריית החוואר בהר וסינון בבריכות השיקוע.

סדנת פרסקו

נסייר באתר הארכאולוגי ונבקר בווילה הרומית ובבית המרחץ. נתרשם מהפסיפסים ומשרידי ציורי הפרסקו שנשמרו על הקירות. בסדנה נלמד את טכניקת הכנת ציורי הפרסקו ונתנסה בעצמנו בציור על טיח לח באמצעות פיגמנטים, מינרלים וצבעים טבעיים.

סדנת אריגה

נבקר בפינת החי נכיר סוגי צמר שונים וגם חומרים נוספים מהחי והצומח ששימשו את האדם ליצירת בדים. נתוודע לתהליך עיבוד הצמר: סירוק הצמר וטווייתו בפֶּלֶך ונתנסה במלאכת האריגה בנולי מסגרת.

סדנת בשמים

נלמד על שמן הזית ושימושיו השונים בעת העתיקה, ועל צמחי מרפא ובושם. כל משתתף יכין בקבוקון בושם מצמחים שיאסוף לעצמו.

סדנת בנייה בבוץ

נסייר בעין יעל ונפגוש סוגי בתים שונים מחומרים שונים. נעמוד על ההבדלים בין סוגי הבתים, ועל חסרונותיו ויִתרונותיו של כל אחד. בסדנת הבנייה נתנסה בשיטות בנייה ובהכנת לבֵנים מבוץ.

סדנת מהחיטה אל הלחם

נסייר בגורן ונערוך היכרות עם נציגי משפחת הדגנים, החיטה והשעורה. נכיר את המתקנים, הכלים וכלי המדידה ששימשו את האדם ונתנסה בהכנת לחם.

תודה על פנייתך!

אנו ניצור עמך קשר בהקדם
חלה שגיאה, אנא נסה שנית

* הודעה
* שם מלא
* אימייל
* טלפון
* תאריך מבוקש
* מספר משתתפים
* טווח גילאים
האם ביקרת בעבר בעין יעל?