מוזיאון פעיל עין-יעל

עכשיו בעין יעל

עונת המסיק החלה "בעקבות שמן הזית"- פעילות לקבוצות בתיאום מראש.

דף הביתפעילויות לקבוצותפעילויות לבתי ספר • קבלת ספר תורה פעילות להורים וילדים

קבלת ספר תורה פעילות להורים וילדים

שיר השירים
שיר השירים
שיר השירים
שיר השירים
הפעילות כוללת סיור ושתי סדנאות לבחירה מתוך הטבלה.
*** למעט סדנאות אומן
ההדרכה והתכנים מותאמים דרישה.


3 שעות

בהתאם לפעילות

בהתאם לעונה

טבלת סדנאות

נושא פעילות

נח היונה ועלה של זית

חשיבותו של עץ הזית לנח, ליונה ולעם ישראל. נחפש את ענפי העץ ואת הזיתים ונתנסה בהכנת שמן בבית הבד (חודשי אוקטובר-נובמבר). נשתתף בשתי סדנאות: הכנת נרות שמן בסדנת הקרמיקה או הכנת שמן זית בבית הבד (בעונה המתאימה), ובסדנת פיתות, בה נכין מטבל משמן זית ועשבים ונטבול בו פיתות חמות מהסאג' שנכין לבד.

אברהם ושרה

נלמד מאברהם הכנסת אורחים מהי ונצטרף אל שרה באוהל להכנות לקראת הסעודה. נסייר בפינת החי ונכיר את החיות המקראיות. נשתתף בשתי סדנאות לבחירה:
סדנת מהחלב לגבינה בה נלמד להכין חמאה וגבינה (פעילה החל מאמצע פברואר) או סדנת האריגה בה נארוג שטיח לאירוח במאהל, וסדנת מהחיטה אל הלחם בה נסייר בגורן, נלמד על החיטה, נלוש ונכין פיתות על הסאג' במדורה.

בחירתה של רבקה

נרד אל המעיין ונלמד על השקיית השדות בתקופה הקדומה. נסייר בין הטרסות, נלמד על חקלאות קדומה, נאסוף צמחי תבלין ונכין שקיות ריח. נפגוש ברבקה היוצאת וכדה על שכמה ובעזרתה נכין כדים בסדנת הקרמיקה על אובניים ובטכניקות שונות.

יעקב ולבן

מה עשה יעקב בכדי לזכות בידה של רחל?
נשתתף בשתי סדנאות לבחירה: נסייר בפינת החי ונצא לרעות את הצאן, נחלוב את העיזים ונלמד להכין גבינה וחמאה (מאמצע פברואר ועד תחילת הקיץ) או סדנת האריגה בה נארוג שטיח לאירוח במאהל. נשתתף בסדנת כלי נגינה מקראיים ונכין חלילים מחומרים טבעיים ששימשו רועי צאן.

תודה על פנייתך!

אנו ניצור עמך קשר בהקדם
חלה שגיאה, אנא נסה שנית

* הודעה
* שם מלא
* אימייל
* טלפון
* תאריך מבוקש
* מספר משתתפים
* טווח גילאים
האם ביקרת בעבר בעין יעל?