פעילויות לילדים בחופש הגדול:

מוזיאון פעיל עין יעל פותח את שעריו בימי חופשת הקיץ לימים של מלאכות בצל העצים בחיק הטבע לצד המעיין! אצלנו המבקרים מוזמנים לגעת, ליצור וללמוד על העבר, ולהתנסות במלאכות שונות.

לאורך חודשי הקיץ מה-1.07 ועד ה-29.08 אנו מזמינים אתכם לפעילות מומחזת ברחבי האתר: "אל המעיין בעין יעל". נטייל בעקבות המים ונגלה איך אבותינו אספו ושמרו את המים בעונות החמות של השנה. נסיים את הפעילות בחצר הסדנאות עם אפיית פיתות ומגוון מלאכות אחרות.

כרטיס כניסה לילד:35 ש"ח כרטיס כניסה למבוגר 25 ש"ח.

לאורך כל חופשת הקיץ ניתן להגיע למוזיאון וליהנות מערכה לפעילות עצמית ברחבי האתר- בעלות של 60 ש"ח לערכה משפחתית הכוללת תיק, מפה, משחק משימות וחומרים ליצירה.

פסטיבל הקיץ

בחודש אוגוסט בין 12.08 ל-22.08 יתקיים פסטיבל הקיץ בעין יעל המחזיר את המבקרים 2,000 שנה לאחור. המבקרים מוזמנים ליצור בסדנאות המלאכה, כמו פסיפס אריגה, חלילים, קדרות, אפייה ועוד, לסייר באתר העתיק, במעיין ובפינת החי. להתנסות בחץ וקשת, ובדריכת ענבים בגת ולראות איך העבר מתעורר לחיים. עם בעלי מלאכה: סנדלר, אורגת, נפח, קדרית ועוד שלל פעילויות באתר המרהיב!

כרטיס כניסה לילד 45 ש"ח כרטיס כניסה למבוגר 35 ש"ח.

מחכים לכם!

פעילויות קיץ לילדים בירושלים

שם הסדנא

סדנת קדרות
סדנת פרסקו
סדנת מוזיקה
סדנת אריגה
סדנת פסיפס
סדנת קליעה
סדנת בניה בבוץ
סדנת לחם
סיור באתר
סדנת יין
תיאור הפעילות

היכרות עם החומר- אדמת החוואר והפיכתה לחומר שימושי לאדם. התנסות ביצירת כלים בטכניקות שונות. עבודה על האובניים, הכנת חותמות, נרות שמן ועוד.

בסדנה נלמד את טכניקת הכנת הפרסקו ונתנסה בעצמנו בציור על טיח לח באמצעות פיגמנטים, מינרלים וצבעים טבעיים.

בסדנה להכנת כלי נגינה נכיר צלילים וכלי נגינה קדומים על בסיס עדויות היסטוריות וארכיאולוגיות, וניצור חליל רועים מקנים
נתוודע לתהליך עיבוד הצמר: סירוק הצמר, טווייתו בפֶּלֶך ונתנסה במלאכת האריגה בנולי מסגרת ועין אינדיאנית
נתנסה בטכניקת ייצור הפסיפס החל מעיבוד האבן, דרך חיתוך אבני הפסיפס וסיתותן, תכנון ושיבוץ האבנים על גבי מצע המלט, ועד ליצירת הפסיפס שלם. נוכל להכין פסיפס אישי או קבוצתי.
נתנסה בקליעת סלים בנצרים ואת הסל המוכן ניקח הביתה
נתנסה בשיטות בנייה שונות: הכנת לבֵנים מבוץ, בנייה יבשה, סיתות באבן והובלת אבנים מהמחצבה.
היכרות עם נציגי משפחת הדגניים, החיטה והשעורה, והשוואת תכונותיהן. הכרת המתקנים, הכלים, כלי המדידה, המידות ושלבי ההכנה והתנסות בכל שלבי הכנת הלחם.
הסבר על דגם החקלאות, הכרות עם מערכת השקיה והתייחסות לחשיבות ומרכזיות המים בחיי החקלאי. עמידה על ההבדלים שבין חקלאות בעל וחקלאות שלחין. במהלך הסיור כניסה לנקבה והגעה לבריכת המעיין.
בשירה וריקודים נבצור מהענבים הגדלים על הגפנים בעין יעל, נביא את הענבים הטריים לגת ושם נכין מיץ טבעי שלאחר מכן יוכל להפוך ליין. נלמד על הגפן ודרכי הפקת היין, ומשמעות היין במסורת היהודית.